תכנון פרישה

כיצד תמקסמו את הפרישה שלכם? תכנון פרישה חכם עם חני גרינפלד

אם במהלך חיינו אנו עמלים לצבור מוצרים פנסיוניים שישרתו אותנו בעת הפרישה, הרי שלקראת פרישה, עיקר העניין הוא למצות את האפשרויות הפיננסיות שלנו, על הצד הטוב ביותר.
על תכנון פרישה, כיצד בכלל יוצאים לדרך, כל מה שחשוב לדעת על טופס 161 ומידע חשוב נוסף, בעמוד שלפניכם.

נסיעה לחו"ל, השקעה בנכס, טיפוח תחביב יוקרתי, כל אחד והתוכניות שלו לפרישה. מה שבטוח הוא שעל מנת להוציא את התוכניות האלו לפועל, עלינו לבצע תכנון פרישה נכון, חכם, רחב ובעיקר כזה שיאפשר לכם להגשים את כל החלומות שלכם. איך עושים את זה?

 

מהו תכנון פרישה?

עם העתיד לא משחקים!

"תכנון פרישה" הוא מושג מעולם הפנסיה והביטוח הפנסיוני, אשר מתייחס לתהליך ההכנה לקראת הפרישה מהעבודה, לגברים בגיל 67 ולנשים בגיל 62. על מנת שתהיה לנו תמונה רחבה ככל שניתן כיצד יתנהלו חיינו מבחינה כלכלית לאחר הפרישה, עלינו לתכנן את הפרישה באופן מקצועי ומיטבי, הווה אומר בניית תמהיל פרישה כולל של על ההיבטים הכלכליים, הפנסיוניים ותחומי המיסוי, אשר על הפרק.

בחינת כל ההיבטים הללו תאפשר ראשית לתכנן תוכניות ריאליות לעתיד, שנית, לקבל את המיטב מכל הבחינות של תהליך פרישה מקצועי. כל זאת תקף כמובן גם במקרה של פרישה מוקדמת.

איך יוצאים לדרך בתכנון פרישה?

למען הילדים שלנו

ניתן לחלק את תהליך תכנון פרישה לשני חלקים עיקריים:

 

  1. איסוף וריכוז כלל המידע הכלכלי והפנסיוני – מה המוצרים הפנסיוניים שיש לך? מה מקורות ההכנסה? מה החסכונות שצברת במסגרת הפנסיה ובלי קשר אליה? האם ממתינים לך פיצויים מעבודה כלשהי? האם ברשותך נכס כלשה?

 

  1. תכנון ארוך טווח לחיים שלאחר הפרישה – לאחר איסוף כל הנתונים לעיל, החלק השני בתכנון הפרישה מתייחס בעיקר לבניית תוכנית פיננסית בהסתכלות ארוכת טווח של כ-30 שנה לפחות, שתתאים לצרכיו, מטרותיו, הרגליו ושאיפותיו של הלקוח, ככל שניתן. האם נסיעה או נסיעות לחו"ל על הפרק? האם חתונות של הילדים על הפרק? האם השקעה כלשהי על הפרק?
בניית תכנית פנסיונית מותאמת אישית

בניית תוכנית מיסוי מותאמת

שומרים על הבית

ישנן לא מעט תוכניות פנסיוניות, השאלה היא מה התוכנית המתאימה לך ביותר? היכן וכיצד תוכל לחסוך כמה שיותר תשלומי מס? חשוב לזכור שמיצוי הטבות המס יכול לזכות אותך ברווחים משמעותיים.

פקודות מס רבות נוגעות לחסכון פנסיוני בכלל ולמיסוי בהליך הפרישה בפרט, והמטרה היא להימנע ככל שניתן מתשלום של מיסוי מיותר.

תכנון פרישה מקצועי יסייע לכם להקטין את חבות המס ולהגדיל את ערך הקצבה והחיסכון.

קצבה חודשית או הון חד פעמי?

מותאם לעיסוק שלכם

המטרה היא להגשים כמה שיותר מטרות וחלומות ולחסוך כמה שיותר תשלומי מס, כך שתישאר עם קצבה מקסימלית או עם סכום הון לפדיון. הקצבה משולמת לגל החיים ללא הגבלה, אך ללא יכולת להשתמש בכסף זה מעבר לקצבה.

 

המרה להון מעניקה לכם את כל החיסכון עם יכולת שליטה בתדירות ובגובה הפדיון, כשכמובן אין לכם דרך לדעת האם סכום זה יספק אתכם עד יומכם האחרון? בדיוק על מנת לענות על סוגייה מורכבת זו, ולהחליט החלטה מושכלת שתסייע לכם לחיות את חייכם עם כמה שיותר ביטחון, שקט ויציבות, חשוב מאוד לבצע את תכנון הפרישה עם מומחה מנוסה לתהליך זה.

כל מה שחשוב לדעת על טופס 161

שומרים על הבית

טופס 161 הוא הודעת מעביד על פרישה מעבודה של עובד. מטרת הטופס הזה היא לחשב לצורך מס את כספי הפיצויים של העובד בסיום עבודה. מכיוון שהטופס משפיע כל גובה משיכת הפיצויים של העובד, מילוי נכון של טופס 161 בהתאם לתקנות האחרונות של רשות המיסים, יחסוך לכם תשלום גבוה עבור מיסוי על כספי פיצויים בקופה.

 

חשוב מאוד לשמור את הטפסים מכל מקומות העובדה, יש לסרוק ולשמור במחשב, מכיוון שבמידה ולא יימצא בידיכם הטופס כאשר תזדקקו לו, תיאלצו לשלם מס בגובה 47% על כספי הפיצויים. בשנים האחרונות פורסמו מספר חוזרים של רשות המיסים לגבי מילוי טופס 161, אין להקל ראש בנושא וחשוב להתייעץ עם מומחה פרישה על מנת למצות את כל הפיצויים שבאפשרותכם לקבל, מעבודות במהלך השנים.

תכנון פרישה עם חני גרינפלד

תכנון הפרישה במשרדנו כולל תהליך מדויק ומקצועי של:
  • הגדרת צרכים לאחר פרישה.
  • בחינת רמת החיים הנדרשת.
  • איתור ואיסוף נכסים.
  • בחינת נכסים קיימים וכיצד הם עשויים להתחלק.
  • תכנון מס.
  • בחינת סיכונים.
  • הצגת התוכנית ללקוח.
  • יישום התוכנית בפועל.

 

משרדנו בעל ניסיון מקצועי רב בכל הנוגע לתחום תכנון פרישה, בכל ההיבטים. על מנת להיערך לעתיד על הצד הטוב ביותר, אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום, ולקבל ייעוץ מקצועי שיעניק לכם שקט וביטחון בהמשך דרככם.

Scroll to Top